Ako zvládať emócie vo vzťahu s láskou a nadhľadom

Etikoterapeutický workshop o tom, ako byť vo vzťahu SPOKOJNÝ a ŠŤASTNÝ aj vtedy, keď ten druhý nie je taký, akého by sme ho chceli mať.

Najbližší termín workshopu: neurčený

  • Ako spolu hovoriť a aj sa počuť?
  • Kto začína hádku a ako sa nenechať hádkou paralyzovať?
  • Ako povedať bez pocitu viny, čo sa mi nepáči alebo čo od partnera potrebujem?
  • Ako si nastaviť očakávania, aby som nebol/a frustovaný/á, keď sa nenaplnia?
  • Ako vidieť svoju zodpovednosť za vzťah a neukazovať stále iba na toho druhého?
  • Aká je tá najdôležitejšia ingrediencia v zdravom a šťastnom vzťahu a dá sa na nej pracovať?

Na tieto otázky si posvietime z pohľadu etikoterapie, ktorá vidí vo vzťahoch základ šťastia i zdravia. 

Čítajte viac »

Pokiaľ budete mať narušené vzťahy k sebe i k okoliu, budete v sebe vytvárať bloky na energetických dráhach a skôr či neskôr aj zdravotné problémy. Všetko, čo sa deje v duši, má vplyv na pocity a emócie a neskôr aj na fyzické telo.

Mať uspokojivý vzťah, ktorý je naplnený POHODOU A POROZUMENÍM, je pre väčšinu z nás to najviac – viac ako peniaze, kariéra i celý majetok. Napriek tomu, že veľmi túžime mať krásne vzťahy a často na tom aj pracujeme, nie vždy sa nám darí a nie vždy sa cítime vo vzťahu šťastní.

Prečo to tak je? Čo nás robí vo vzťahoch nešťastnými?

KOMUNIKAČNÉ NÁVYKY a s nimi spojené EMOČNÉ KONANIE

Do vzťahu si každý z nás prináša komunikačné návyky, ktoré sa naučil v detstve. A tieto návyky sú často prešpikované výčitkami, kritikou, manipuláciouhnevom. Keď k nim pridáte ešte obrany a útoky, o uspokojivom vzťahu nemôže byť ani reči. Všetko sú to totiž emočné konania, ktoré spôsobujú to, že sa vo vzťahu od seba vzďaľujete.

Na workshope sa dozviete, ako jednoducho zmeniť svoje komunikačné návyky, aby ste zažívali pocity BLÍZKOSTI a POROZUMENIA – presne tie, ktoré ste zažívali na začiatku vášho vzťahu a presne tie, po akých túžite aj dnes.

OČAKÁVANIA

Očakávania samé o sebe nie sú problém. Problém je to, že LIPNEME na výsledkoch, ktoré očakávame. A keď sa veci dejú ináč, než sme očakávali, tak nám ostáva jediné, a to SKLAMANIE. A ak to máme zle nastavené, tak sklamanie sa ťažko predýchava.

Na workshope sa dozviete, ako si vo vzťahu nastaviť očakávania tak, aby ste neboli sklamaní.

EMÓCIE, ktoré nás oddeľujú od tých, ktorých máme radi

Hnev, strach, nenávisť, závisť, ľútosť, netrpezlivosť, krivda, nedôvera, pýcha, pocit viny … toto všetko sú emócie, ktoré nás podvedome oddeľujú od tých, ktorých máme radi. Preto je dôležité vedieť s týmito emóciami narábať. Ani ich NEPOTLAČOVAŤ, ani sa nenechať nimi OVLÁDAŤ.

Na workshope sa naučíte techniky, ktoré vám pomôžu prejsť z emócií oddeľujúcich do emócií SPÁJAJÚCICH a ZBLIŽUJÚCICH. Ktoré sú to? Láska, dôvera, vďačnosť, úcta, rešpekt a súcit.

Čím viac budete vo vzťahu používať tieto emócie, tým viac budete zažívať pocity BLÍZKOSTI a SPOJENIA. A práve vtedy ste šťastní a spokojní.

KEDY – momentálne nie je stanovené

CENA: 10 eur.

Trvanie: 2 hodiny

Čo si so sebou priniesť: pero a papier a dobrú náladu.

Prihláste sa mailom (jana.mlada@koucmed.sk) alebo telefonicky (0944-581222), pretože kapacita je obmedzená.

Teším sa na vás

Zdieľať článok:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Súvisiace články

Emocie
koucmed

Sme alebo nie sme zodpovední za pocity ostatných? A čo to vlastne tá zodpovednosť za pocity znamená?

Čo si myslíte o tomto? Vaše myšlienky, vaše pocity, vaše slová, vaše činy, vaše správanie, vaše chyby a ich dôsledky sú vaša zodpovednosť, kým myšlienky, pocity, slová, činy, správanie a chyby ostatných vaša zodpovednosť nie sú.   Nedávno som sa stretla v jednej facebookovej skupine s obrázkom, ktorý toto zobrazoval. Pod obrázkom sa vinula dlhá a celkom vášnivá

Prečítať článok »
Komunikácia, ktorá spája
koucmed

Nízka sebaúcta

Čo vlastne sebaúcta je? Ako vzniká a prečo ju máme všetci nižšiu, než by sme chceli? SEBAÚCTA alebo aj SEBAHODNOTA je súbor všetkých presvedčení, ktoré máme o svojej osobe. Tieto presvedčenia môžu byť pozitívne aj negatívne, niektorých sme si vedomí, iných nie. O tých nevedomých sa dozvedáme najčastejšie cez vzťahy. Ak si o sebe myslíme, že

Prečítať článok »

O náprave alebo o tom, ako s rešpektom ukončiť konflikt

Myslím si, že každý vážny konflikt, ktorý vznikne, by sa mal ukončiť tým, že sa jeho aktéri spolu porozprávajú z pozície zrelých dospelých ľudí. Nemusí to byť samozrejme bezprostredne po konflikte, ale niekedy by k tomu malo dôjsť. Volá sa to NÁPRAVA. Ale viem aj to, že nie vždy sa nám chce tie nápravy robiť a vracať sa

Prečítať článok »
Scroll to Top
Prihláste sa na odber nových článkov na email

Zadajte Vašu email adresu: